جاهای دیدنی ترکیه

معرفی کلیسای آیا یورگی (Aya Yorgi Manastırı)

کلیسای آیا یورگی (Aya Yorgi Manastırı) که با نام جزیره پرنس هم شناخته می شود، در جزیره بیوک آدا ترکیه قرار دارد. این جزیره بزرگترین جزیره از بین نه جزیره اطراف استانبول در دریای مرمره می باشد. این کلیسا که یکی از دیدنی های ترکیه است در ابتدا صومعه بوده است، در بلندترین تپه جزیره بیوک آدا ، در ارتفاع ۲۰۲ متری قرار دارد. اعتقاد بر این است که صومعه بین ۱۵۸۳-۱۵۹۳ ساخته شده است و یکی از بناهای تاریخی جزیره بیوک آدا به شمار می رود.

کلیسای آیا یورگی
این کلیسا از آجر ساخته شده و ساختمان آن دو طبقه است. برج ناقوس کلیسا در سال ۱۹۰۵ از سنگ ساخته شده و در سال  ۱۹۰۹ به بهره برداری رسید. در چهار طرف کلیسا می توانید درخشش و زیبایی دریای مرمره را ببینید. هنگام بازدید از کلیسا اگر تعداد زیادی ساعت و یا چیزهایی همچون گردنبند را دیدید، تعجب نکنید. مردم بومی این وسایل را برای تشکر به کلیسا بخشیده اند. اعتقاد مردم بومی بر این است که آب صومعه شفابخش است و گفته می شود که فرد فلجی را هم شفا داده است.

برای سفر به جزیره زیبای بیوک آدای استانبول لازم نیست به تور لیدرتان هزینه اضافه بدهید. کافی است که در سمت اروپایی ترکیه به اسکله کاباتاش رفته و به صورت ارزان و به صورت شخصی به این جزیره سفر کنید. اسکله کاباتاش در قسمت انتهایی جنوبی تنگه بسفر قرار دارد. این تنگه دریای سیاه رو به دریای مرمره متصل کرده و عامل جدایی دو قاره آسیا و اروپا هم هست.

فاصله استانبول تا جزیره بیوک حدود پنجاه دقیقه است. برای رفتن به بالای تپه و دیدن کلیسا، می توانید پیاده بروید و یا در پایین تپه الاغ یا دوچرخه اجاره کنید. سالانه افراد زیادی با تور ترکیه سفر کرده و از این جزیره زیبا دیدن می کنند.

کلیسای آیا یورگی

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۸-۰۵-۰۳ ۱۳:۲۸:۳۵

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

− 9 = 1

بستن